Otázky a odpovědi

Jakou velikost jímky doporučujete?

Velikost jímky záleží na počtu připojených obyvatel na jímku. Standardní velikost jímky k rodinným domům bývá 10-15 m3, záleží ovšem na Vás, jakou velikost si vyberete. V chatových oblastech bývá standardem 3-6 m3. Dobré je řídit se vzorcem: V = N*Q*T

N - počet připojených obyvatel
Q - průměrná spotřeba vody na osobu (l/den)
T - časový interval vyvážení (dnů)

Jak mám správně určit velikost odlučovače tuku?

Velikost odlučovače tuku je vhodné určit od denní spotřeby jídla. V sekci odlučovače tuku naleznete více informací, pokud Vám nebude cokoli jasné, stačí se na nás obrátit, rádi Vám poradíme.

Jakou jímku je vhodné použít do míst, kde mám spodní vodu, ale ne příliš vysokou?

Vhodné je samozřejmě použít jímku dvouplášťovou, tyto jímky jsou sice finančně náročnější, ale máte 100% jistotu, že se Vám s jímkou nic nestane. Pokud jste ovšem finančně limitování, je možnost použít jímku samonosnou s opatřením proti spodní vodě, u jímek samonosných je zajištěno dno proti tlaku spodní vody – toto řešení je ovšem vhodné, pokud máte v provedeném výkopu opravdu minimálně spodní vody (cca 30-50 cm).

Jaký je rozdíl mezi septikem a jímkou?

Laicky řečeno, jímka je uzavřená nádoba, která má pouze nátok, při naplnění jímky je nutné zajistit vývoz fekálním vozem. U septiku je nátok i odtok. V tříkomorovém septiku funguje proces vyhnívání, voda, která natéká, také odtéká.

Jak mám správně určit rozměry (velikost) vodoměrné šachty?

V naši nabídce jsou standardizované rozměry vodoměrných šachet, nejlepší je ovšem zavolat si na vodárenskou společnost, která Vám vodoměr bude instalovat, a zeptat se, jaký typ požadují – my Vám poté dle Vašich požadavků vodoměrnou šachtu vyrobíme.

Jakou výhodu mají plastové jímky oproti jímkám betonovým?

Největší výhodou je samozřejmě cena, plastové jímky jsou oproti jímkám betonovým levnější (alespoň v našem případě tomu tak je). Další výhodou je manipulace s jímkou a její životnost, plastová jímka vydrží podstatně déle než betonová.

Vyrábíte jímky a ostatní produkty ve všech možných provedeních a rozměrech?

Všechny produkty jsme schopni vyrobit ve Vámi požadovaných rozměrech a provedeních.

Je možné umístit Vaší jímku i do sklepa?

Ano, tato možnost tu je, ovšem je nutné nám tuto informaci oznámit předem, aby jímka byla vyrobena jako nadzemní nádrž.

Jsou Vaše jímky opravdu vodotěsné?

Ano, všechny jímky jsou vodotěsné, zkoušku o vodotěsnosti provádíme vždy po zhotovení jímky. K jímkám je dodán také atest o vodotěsnosti.

Jak často je nutné měnit náplň v pískovém filtru?

Při správném používáni a při správně zvoleném typu filtru Vás čeká vyměna filtrační náplně nejdříve po 10 letech užívání.

Je možné dodat přečerpávací jímku i bez kalového čerpadla?

Ano, na Vaše přání Vám vyrobíme jen jímku a připravíme otvory pro kabeláž, odtok a nátok. Do přečerpávacích jímek ovšem používáme kvalitní čerpadla, s kterými máme dlouholeté zkušenosti, a zaručujeme tím správný chod přečerpávací stanice.

Jak často je nutné vyměnit filtry v odlučovačí ropných látek?

Filtr je dobré měnit jednou za dva roky, záleží na vytíženosti odlučovače ropných látek. Veškeré filtry je možné objednat u nás.

Doprava zdarma po celé České republice!

+420 721 321 757 (8,00-17,00)

info@spacek-plast.cz

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.