septiky hranaté

Hranaté biologické septiky Špaček plast

Hranaté septiky tříkomorového provedení slouží k přečištění odpadních vod, nejčastěji se plastový septik usazuje k rekreačním objektům, výhodou třikomorových septiků je, že nejsou náchylné na nepravidelný přísun odpadních vod na rozdíl od čistíren odpadních vod. Plastové, tříkomorové hranaté septiky fungují na principu vyhnívání odpadních vod, tudíž nepotřebují elektrický proud.

Hranaté septiky z plastu jsou cenově dražší než septiky kruhové - náročnější na výrobu, jiné rozložení tlaku na rozdíl od septiků kruhových, nutné použít silnější materiály a více septiky vyžebrovat. V samonosném provedení je cenový rozdíl cca 10%-15% záleží na zvoleném objemu hranatého septiku. V případě hranatého septiku k obetonování je oproti septiku kruhovému výhodou snadnější obbetonování pláště.

Hranaté septiky jsou vhodné do míst, kde je pozemek pro umístění septiku ve tvaru "nudle", kdy není možné usadit septik kruhový s velkým průměrem.

Provoz septiku:

Biologický septik (tříkomorový) není nijak náročný na údržbu, jeho účinnost se nesnižuje nepravidelným využíváním. Do tříkomorového septiku je vhodné při jeho využívání alespoň jednou měsíčně použít biologické bakterie (při objednání septiku je možné bakterie zakoupit za zvýhodněnou cenu). Biologické bakterie zlepšují proces čištění. Septik je nutné vizuálně kontrolovat a při větším množství usazených částic zajistit vývoz fekálním vozem.

Montážní postup

Usazení hranatých septiků je dle pokynu výrobce. Ke každému plastovému septiku je dodán montážní návod, kde je přesně popsán montážní postup. Návod je možné na vyžádání zaslat. U hranatých septiků samonosných, dvouplášťových i k obetonování je nutná betonová deska, nejlépe o síle 10-15cm, desku nejlépe i s armaturou.

Konstrukční provedeni hranatých septiků firmy Špaček plast s.r.o.:

Septik hranatý samonosný - je určen k obsypu zeminou, usazení do míst bez výskytu spodních vod, samonosné provedení splňuje požadavky pouze na pochůznost - pro více info klikni zde

Septik hranatý k obetonování - vhodný do míst se zvýšeným zatížením, do přijezdových cest k RD nebo do míst s výskytem jílovitého podloží - pro více info klikni zde

Septik hranatý dvouplášťový - usazuje se především do míst s výskytem spodních vod a do míst s možným vyšším statickým zatížením (parkoviště, příjezdové cesty) - pro více info klikni zde

Tuto sekci pro Vás připravujeme. Pro více informací využijte poptávkový formulář!

Doprava zdarma po celé České republice!

+420 721 321 757 (8,00-17,00)

info@spacek-plast.cz

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.