jímky hranaté

Hranaté jímky Špaček plast

Hranaté jímky plastové jsou vhodné k jímaní jak vod splaškových z rodinných domů, tak k jímaní vod dešťových. Hranaté jímky na vyvážení se instalují především, tam kde není vybudována kanalizace nebo není možné se na kanalizaci napojit. Jímky se instalují k chatám, rekreačním objektům, průmyslovým objektům a k rodinným domům. 

Plastové jímky na dešťové vody

V posledních letech se velmi osvědčily jímky (nádrže) na dešťovou vodu. Nádrž na dešťovou vodu vám osadíme nátokovým i odtokovým (přepadovým) potrubím. Dále je možné osadit i prostupem DN32-DN40 na protažení hadice od čerpadla. Velikost nádrže/jímky na dešťovou vodu záleží na velikosti odvodňované plochy (střechy) a na tom, jak budete vodu z nádrže/jímky využívat.

Proč jsou hranaté jímky cenově dražší než kruhové?

Hranaté jímky nejsou cenově tak přijatelné jako jímky kruhové. U jímek hranatých je tlak na stěny rozložen jinek než u jímek kruhových. U hranatého provedení je nutné použít silnější materiál, jímka musí být více vyžebrována, aby odolala tlakům zeminy.

Hranaté jímky jsou vyrobeny z kvalitního PP (polypropylenu). Síla materiálu se liší dle konstrukčního prvedení a velikosti jímky, standarndně je používán PP o síle 8-15mm.

K jímkám do společnosti Špaček plast lze zakoupit i kanalizační potrubí KG za zvýhodněné ceny a včetně dopravy na místo (v případě zakoupení jímky či septiku).

Jímka by měl být umístěna tak, aby k ní byl jednoduchý přístup fekálním vozem.

Konstrukčni provedení hranatých jímek z PP:

Samonosné provedení hranatých jímek - vhodné do zelené plochy, bez vyššího statického zatížení a bezvýsktu spodní vod. Pro více informací o hrantém samonosném provedení klikni zde.

Provedení k obetonování hranatých jímek - vhodné do míst, kde je možné vyšší zatížení jímky, vhodné do blízksoti pozemních komunikací nebo do příjezdových cest k objetkům. Pro více info klikni zde.

Dvouplášťové provedení hranatých jímek - vhodné především do míst s výskytem silných spodních vod, nebo lze dvouplášťové jímky použít stejně jako jímky k obetonování do míst s vyšším zatížením. Více info zde.

 

Doprava zdarma po celé České republice!

+420 721 321 757 (volejte nonstop)

info@spacek-plast.cz

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.