jímky kruhové - jímka k obetonování

Jímku k obetonování je možné využít jak na splaškové vody, tak na sběr dešťové vody. Tyto jímky jsou vhodné do míst, kde hrozí vyšší statické zatížení. Plášť jímky k obetonování je nutné obsypat betonem. Tato jímka splňuje požadavky na celistvost a vodotěsnost,  je pochozí.

Plastové jímky k obetonování lze vyrobit ve všech možných rozměrech, v nabídce jsou standardizované rozměry, na přání lze jímku zhotovit dle požadavků a rozměrů.

Jímky se vyrábějí v kubatuře od 1 m3 až do 100 m3.

Konstrukční řešení  jímky

Jímka k obetonování je konstruována jako celoplastová uzavřená nádoba vyrobená z polypropylenových desek o síle 5-10 mm. Sváry jsou extrudované a 100% těsné.

Jímka k obetonování je po celém svém obvodu opatřena žebry, ve kterých jsou připraveny otvory na roxorový drát.

Víko plastové jímky je konstruováno jako pochozí, je o síle 8 mm, víko je dále vyžebrováno a uvnitř jímky jsou umístěny podpůrné vzpěry.

Jímka  je opatřena revizní šachtou (komínkem) o průměru 600 mm a plastovým pochozím deklem.

Plastová jímka je na přání zákazníka osazena vtokovým potrubím dle specifikace.

Technické nákresy jímky k obetonování

Technické nákresy jímek k obetonování je možné stáhnout v sekci dokumenty ke stažení. Klikni zde. Jímku je možné osadit přítokovým potrubím DN110,DN125, DN160 - záleží na specifikaci zákazníka. Výšku revizního otvoru je také možno upravit dle požadavků zákazníka, standardní výška revizního otvoru je 20cm. Jímku je možné opatřit přepadovým potrubím (jímka na vodu).

technický nákresy jímka kruhová k obetonování

Usazení jímky

Po výkopu jámy se připraví betonový podklad o síle cca 10-15 cm, po usazení jímky na betonový podklad se napojí přítokové potrubí a při současném napouštění vodou může začít betonáž jímky. Kompletní montážní návod je dodán k jímce.

Výhody samonosných jímek

  • Nízká hmotnost
  • Dlouhá životnost
  • Chemicky odolný materiál
  • Jednoduchá manipulace
  • Vyšší odolnost

Dále se zabýváme výrobou samonosných jímek a dvouplášťových jímek.

Doprava zdarma po celé České republice!

+420 721 321 757 (8,00-17,00)

info@spacek-plast.cz

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.