jímky kruhové - samonosná jímka

Samonosnou jímku je možné využít jak na splaškové vody, tak na sběr dešťové vody. Tyto jímky jsou vhodné do míst, kde není výskyt spodní vody. U samonosné jímky stačí pouze obsyp zeminou, z tohoto důvodu jsou samonosné jímky velmi oblíbené, je možno je ihned používat, není nutné po částech betonovat a čekat, až beton vyzraje. Jímky jsou nepojízdné, jsou pouze pochozí.

Plastové samonosné jímky lze vyrobit ve všech možných rozměrech, v nabídce má firma standardizované rozměry, na přání jímku zhotoví dle požadavků a rozměrů zákazníka.

Samonosné jímky se vyrábějí v kubatuře od 1 m3 až do 100 m3.

Konstrukční řešení samonosné jímky

Jímka samonosná je konstruován jako celoplastová uzavřená nádoba vyrobená z polypropylenových desek o síle 5-10 mm. Sváry jsou extrudovány a jsou 100% těsné.

Jímka samonosná je uvnitř opatřena žebry a masivním prstencem, tato kombinace zaručuje samonosnou konstrukci.

Víko plastové jímky je konstruováno jako pochozí, je o síle 8 mm,  je dále vyžebrováno, uvnitř jímky jsou umístěny podpůrné vzpěry

Jímka samonosná je opatřena revizní šachtou (komínkem) o průměru 600 mm a plastovým pochozím deklem.

Plastová jímka samonosná je na přání zákazníka osazena vtokovým potrubím dle specifikace.

Technické nákresy samonosné jímky

Technické nákresy jsou ke stažení v sekci o nás - dokumenty ke stažení. Klikni zde. Nákresy je také možné zaslat prostřednictvím emailu. Průměr vtokového potrubí dle požadavku zákazníka DN110, DN125, DN160. Výška revizního otvoru standardně 20cm, po domluvě možno navýšit na požadovanou výšku. Vtok je možné libovolně umístit, není podmínkou že vtok musí být umístěn u revizního otvoru.

 

technický nákres pro jímky samonosné 1-20m3

Usazení samonosné jímky

Jímku samonosnou doporučujeme usadit na betonový podklad (cca 10-15 cm), po usazení na betonový podklad se jímka napojí na přítokové, popřípadě i na odtokové, potrubí a při postupném napouštění vodou se jímka obsypává zeminou.

Výhody samonosných jímek

  • Nízká hmotnost
  • Dlouhá životnost
  • Chemicky odolný materiál
  • Jednoduchá manipulace
  • Stačí obsypat zeminou

Dále vyrábíme dvouplášťové jímky a jímky k obetonování.

 

Doprava zdarma po celé České republice!

+420 721 321 757 (volejte nonstop)

info@spacek-plast.cz

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.