jímky kruhové - samonosná jímka

Samonosnou jímku je možné využít jak na splaškové vody, tak na sběr dešťové vody - nádrž na vodu. Tyto jímky jsou vhodné do míst, kde není výskyt spodní vody. U samonosné jímky stačí pouze obsyp zeminou, z tohoto důvodu jsou samonosné jímky velmi oblíbené, je možno je ihned používat, není nutné po částech betonovat a čekat, až beton vyzraje. Jímky jsou nepojízdné, jsou pouze pochozí. Samonosný typ nádrže není vhodné usazovat v blízkosti příjezdových cest nebo v blízkosti pozemních komunikací.

Plastové samonosné jímky lze vyrobit ve všech možných rozměrech, v nabídce má firma standardizované rozměry, na přání jímku zhotoví dle požadavků a rozměrů zákazníka.

Samonosné jímky se vyrábějí v kubatuře od 1 m3 až do 100 m3. V případě, že vám nevyhovují nabízené rozměry, neváhejte nás kontaktovat, vaším požadavkům v 99,9% případech vyhovíme.

Samonosné nádrže vyrábíme pouze z kvalitních PP - nepoužíváme černé či hněde desky, jedná se o recyklát, který se na výrobu plastových nádrží nedoporučuje.

Konstrukční řešení samonosné jímky

Jímka samonosná je konstruována jako celoplastová uzavřená nádoba vyrobená z polypropylenových desek o síle 5-10 mm. Sváry jsou extrudovány a jsou 100% těsné.

Jímka samonosná je uvnitř opatřena žebry a masivním prstencem, tato kombinace zaručuje samonosnou konstrukci.

Víko plastové jímky je konstruováno jako pochozí, je o síle 8 mm,  je dále vyžebrováno, uvnitř jímky jsou umístěny podpůrné vzpěry.

Jímka samonosná je opatřena revizní šachtou (komínkem) o průměru 600 mm a plastovým pochozím deklem.

Plastová jímka samonosná je na přání zákazníka osazena vtokovým potrubím dle specifikace.

Technické nákresy samonosné jímky

Technické nákresy jsou ke stažení v sekci o nás - dokumenty ke stažení. Klikni zde. Nákresy je také možné zaslat prostřednictvím emailu. Průměr vtokového potrubí dle požadavku zákazníka DN110, DN125, DN160. Výška revizního otvoru standardně 20cm, po domluvě možno navýšit na požadovanou výšku. Vtok je možné libovolně umístit, není podmínkou, že vtok musí být umístěn u revizního otvoru.

 

technický nákres pro jímky samonosné 1-20m3

Usazení samonosné jímky

Jímku samonosnou doporučujeme usadit na betonový podklad (cca 10-15 cm), po usazení na betonový podklad se jímka napojí na přítokové, popřípadě i na odtokové potrubí a při postupném napouštění vodou se jímka obsypává zeminou.

Výhody samonosných jímek

  • Nízká hmotnost
  • Dlouhá životnost
  • Chemicky odolný materiál
  • Jednoduchá manipulace
  • Stačí obsypat zeminou

Dále vyrábíme dvouplášťové jímky a jímky k obetonování.

 

Doprava zdarma po celé České republice!

+420 721 321 757 (8,00-17,00)

info@spacek-plast.cz

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.