septiky kruhové - samonosný septik

Samonosný septik je velmi žádaný, a to zásluhou své nenáročnosti na obsluhu a díky rychlému usazení. Pro samonosný septik stačí vykopat jámu, udělat betonovou desku a na ni septik uložit, napojit přítokové a odtokové potrubí a obsypat zeminou. Při usazování je nutné septik postupně plnit vodou a obsypávat zeminou, po  kompletním zasypání zeminou je možné jej vyčerpat a začít používat.

Samonosný tříkomorový (dvoukomorový) septik není určen do míst, kde je výskyt spodní vody (při výskytu spodní vody je vhodné použít septik dvouplášťový).

Plastový septik je konstrukčně řešen jako samonosný a je rozdělen přepážkami buď na tříkomorový, nebo na dvoukomorový – dle přání zákazníka.

Septik je možné udělat v provedení tříkomorovém, kde funguje déle proces vyhnívání, a tím se voda v septiku lépe pročistí, nebo v provedení dvoukomorovém.

Septik samonosný je konstruován jako celoplastová uzavřená nádoba vyrobená z polypropylenových desek o síle 5-10 mm. Sváry jsou extrudované a 100% těsné.

Plastový septik je opatřen revizním otvorem (komínkem), kterým je možno kontrolovat hladiny v jednotlivých komorách. Při údržbě septiku je vhodné jednou za tři měsíce provést vizuální kontrolu hladin.

Tříkomorový samonosný septik

Plastový septik je rozdělen na tři komory. V komorách dochází k usazování pevných částic a k jejich postupnému rozkládání. Před odtokovým potrubím je umístěna norná stěna, která zachycuje plovoucí nečistoty. Přítokové a odtokové potrubí lze opatřit ve velikostech 110, 125, 150 mm – nebo dle specifikace klienta.

Technické nákresy pro samonosný septik

Technické nákresy septiku můžete stáhnout v sekci dokumenty ke stažení. Klikni zde. Tříkomorový septik je možné osadit přítokovým potrubím DN110, DN125, DN160. Umístění vtoku a přepadu je možné upravit, přítokové a odtokové potrubí může svírat pravý úhel nebo úhel dle požadavku zákazníka.

samonosná septik

Výhody samonosného septiku

  • Jednoduchá manipulace
  • Dlouhá životnost
  • Materiál je chemicky odolný
  • Není nutné obetonovávat
  • Jednoduchá montáž

Dále vyrábíme dvouplášťový septik  a septik k obetonování.

Doprava zdarma po celé České republice!

+420 721 321 757 (8,00-17,00)

info@spacek-plast.cz

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.