septiky kruhové - septik k obetonování

Septik k obetonování se používá nejčastěji tam, kde hrozí vyšší statické zatížení. Pří montáží plastového septiku je nutné vyhloubit jámu dle rozměru septiku, připravit betonový podklad alespoň 10-15 cm a na něj septik uložit. Po uložení na betonovou desku se septik připojí přítokovým a odtokovým potrubím, poté je možné septik betonovat při současném napouštění vodou.

Septik (tříkomorový nebo dvoukomorový) k obetonování  není určen do míst, kde je výskyt spodní vody (při výskytu spodní vody je vhodné použít septik dvouplášťový).

Plastový septik je konstrukčně řešen jako celoplastová 100% vodotěsná nádoba, je rozdělen přepážkami buď na tříkomorový septik, nebo na septik dvoukomorový – dle přání zákazníka.

Septik je možné udělat v provedení tříkomorovém, kde funguje déle proces vyhnívání, a tím se voda v septiku lépe pročistí, nebo v provedení dvoukomorovém.

Septik k obetonování je konstruován jako celoplastová uzavřená nádoba vyrobena z polypropylenových desek o síle 5-10 mm. Sváry jsou extrudované a 100% těsné.

Plastový septik je opatřen revizním otvorem (komínkem), kterým je možno kontrolovat hladiny v jednotlivých komorách. Při údržbě septiku je vhodné jednou za tři měsíce provést vizuální kontrolu hladin.

Tříkomorový septik k obetonování

Plastový septik je rozdělen na tři komory. V komorách dochází k usazování pevných částic a k jejich postupnému rozkládání. Před odtokovým potrubím je umístěna norná stěna, která zachycuje plovoucí nečistoty. Přítokové a odtokové potrubí lze opatřit ve velikostech 110, 125, 150 mm – nebo dle specifikace klienta.

Technické nákresy septiku

Nákres je možné stáhnout v sekci dokumenty ke stažení. Klikni zde.

septik k obetonování

Výhody septiku k obetonování

  • Jednoduchá manipulace
  • Dlouhá životnost
  • Chemická odolnost
  • Nízké pořizovací náklady

Dále se zabýváme výrobou dvouplášťového septiku a samonosného septiku.

Doprava zdarma po celé České republice!

+420 721 321 757 (8,00-17,00)

info@spacek-plast.cz

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.